درگاه پرداخت ارزی دیجی درگاه

دسترسی سریعورود / ثبت نامدیجی درگاهگفتگو با پشتیبانموجودی حساب

SEC شکایت جدیدی را به ConsenSys ارائه می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی را علیه Consensys، توسعه دهنده کیف پول رمزنگاری محبوب MetaMask، به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار با عمل به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت نشده، تنظیم کرده است. 

طبق گزارش SEC، Consensys از سال 2020 از طریق سرویس MetaMask Swaps، بیش از 36 میلیون تراکنش رمزنگاری را واسطه کرده است که حداقل 5 میلیون آن شامل اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده است. SEC ادعا می کند که برخی از این دارایی های رمزنگاری مانند Polygon (MATIC)، Decentraland (MANA)، Chiliz (CHZ)، The Sandbox (SAND) و Luna (LUNA) اوراق بهادار هستند و با امکان دادن به کاربران برای مبادله این اوراق بهادار Consensys به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت نشده عمل کرد و قوانین اوراق بهادار را نقض کرد.

علاوه بر این، SEC Consensys را به ارائه و فروش اوراق بهادار برای برنامه های سهام Lido و Rocket Pool متهم کرد، که کمیسیون ادعا می کند قراردادهای سرمایه گذاری هستند و باید داشته باشند. به عنوان اوراق بهادار ثبت شده است.

مبارزه حقوقی بین SEC و Consensys ناشی از شکایت قبلی است که توسط شرکت رمزنگاری علیه SEC، متهم به «تصرف غیرقانونی اختیارات» و درخواست تسکین قضایی در برابر احتمالی است. اقدام SEC Consensys همچنین از دادگاه خواسته بود تا اعلام کند که اتریوم یک امنیت نیست و SEC هیچ صلاحیتی در مورد مسائل مربوط به رمزنگاری ندارد. در حالی که SEC تحقیقات خود را در مورد وضعیت اتریوم به عنوان یک امنیت کنار گذاشت، کمیسیون به Consensys هشدار داد که می تواند اقدامات اجرایی را علیه آنها در رابطه با سایر مسائل انجام دهد، که اکنون انجام داده است.

واکنش به SEC. Consensys اظهار داشت که شکایتی را که در ابتدا علیه SEC مطرح کرده بود «به شدت پیگیری خواهد کرد» و خاطرنشان کرد که آنها «کاملاً انتظار داشتند» SEC ادعا کند که MetaMask باید به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت شود.

شکایت SEC علیه Consensys آخرین مورد از مجموعه اقداماتی است که کمیسیون علیه شرکت‌های رمزنگاری مختلف انجام داده است، زیرا همچنان بر قدرت خود بر صنعت ارزهای دیجیتال و محصولات آن تاکید می‌کند.
این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :
در صورت تمایل به ارسال نظر، لطفا ثبت نام کرده و یا وارد حساب کاربری تان شوید.
برای اطلاع از آخرین وضعیت سایت، واریزی ها، سفارش ها و...لطفا اجازه ارسال نوتیفیکیشن را فعال نمایید. راهنما